Об’єднавши зусилля вчителів, учнів та батьків, АІСТина сім’я здатна втілювати в життя ретельно продумані, деталізовані та дуже привабливі для всіх учасників проекти.

Розпочнемо з двох величезних проектів, які щорічно чергуються між собою;  і навіть є приводом для гордості!

Перший — «Пушкінський ліцей» (в школі існують і інші назви «Ліцейські дні», «Пушкінські дні») бере початок з 2003 року.

Другий проект — «Культура українського бароко» — з 2006 року.

Обидва проекти, незважаючи на свою трудомісткість, стали невід’ємною частиною АІСТиного життя, частиною шкільної історії, збагатили наш багаж унікального досвіду та неповторних методичних напрацювань.

Проект Ліцей

Великий загальношкільний АІСТиний проект«Пушкінський ліцей»стартував у 2003 році як освітні   й експеримент, історичне і культурне занурення в епоху романтизму початку ХІХ сторіччя.

Учні 5-6 класів – це ровесники тих ліцеїстів, які показали нам яскравий приклад талановитості, громадської небайдужості та вірності ліцейській дружбі. Саме це стало виховною основою проекту.

Протягом місяця учасники проекту живуть за законами епохи романтизму, активно сприймають її творчі та гуманніцінності.

Дівчата складають екзамен для вступу до Пансіону благородних панянок, хлопці – до Ліцею.

В рамках проекту школярі проходять традиційний «ліцейський» вишкіл, зокрема беруть уроки етикету, вокалу, каліграфії, віршування, живопису, їзди верхи та рукоділля.

«Ніч у ліцеї» — особлива подія, що відтворює історичні умови навчання ліцеїстів позаминулого століття.

      

Завершує проект урочистий бал, на якому дами та кавалери демонструють свою хореографічну майстерність, відмінні манери та чарівні наряди.

Проект Українське Бароко

Проект «Культура українського бароко» виховує патріотизм, любов до історії, традицій, духовних та культурних надбань українського народу, має на меті занурення дітей у цінності козацької доби, знайомство із біографією видатних філософів, політиків, воїнів-захисників, науковців, освітян та митців того часу.

Проект відбувається раз на 2 роки і триває 3-4 тижні, активну участь у ньому беруть учні 13-17 років. До деяких форм роботи (тематичні уроки, екскурсії, майдан майстрів) долучаються учні інших класів.

На підготовчому етапі формується менеджерська група проекту, складається планування роботи та налагоджуються стосунки із школою-партнером (у 2006 та 2008 роках це були групи старшокласників з м. Вроцлава (Польща) та м. Замость (Польща).

На уроках гуманітарного та мистецького циклу та в позаурочний час відбувається робота з архівними, інформаційними, ілюстративнимиматерілами. До діяльності, крім учителів та учнів школи залучаються родини учнів, краєзнавці, народні майстри, художники, письменники, музиканти тощо.

Діти обирають тему дослідження, дорослого-куратора і форму презентації власного проекту (індивідуальна чи групова).

Після захисту проекту з обраної теми на учасників чекають лицарські випробування для парубків, мистецький марафон для дівчат та загальне дійство – вечорниці.

Фіналом проекту «Культура українського бароко» стає гостина –  костюмований бал у бургомістра.

  

Проект «Бережу воду — бережу Україну»

В час важких випробувань, які випали на долю нашої країни, кожен якось виявляє свою любов до Батьківщини. Хтось жертовно, не шкодуючи власного життя, пішов захищати рідну землю на фронт, інші – самовіддано, облишивши звичне життя, забезпечують їх усім необхідним… Кожен робить щось для спільної справи.

А що можу робити я?

У чому виявляється моя любов до України?

Зокрема, у бережному ставленні до всього,

що мене оточує: до речейдо природидо людей, які поряд

Команда 4 класу оголосила благодійну акцію до Всесвітнього дня води (22 березня)

«Бережу воду – бережу Україну»

Було створено плакат* із порадами, як можна берегти воду, а також виготовлено наклейки та магнітики для учасників акції.

Учасники агітували усіх придбати плакат, наклейку чи магнітик і прислуховувались до їхніх порад.

Акція тривала до 24 квітня – тоді було підведено підсумки і спільно вирішили, як використати зібрані кошти.

* Цим плакатом було засновано серію плакатів «Бережу Україну»:

«Бережу землю – бережу Україну»,

«Бережу ліс – бережу Україну»,

«Бережу книгу – бережу Україну»,

«Бережу ближнього – бережу Україну» та ін..


Ваш відгук