Ідеологія школи склалась на основі глибокого вивчення і осмислення світової психолого-педагогічної науки і практики. Добрим другом школи з перших її днів став академік Ш. Амонашвілі.

Було налагоджено плідну співпрацю з Академією педагогічних наук України. З 2001 року школа АІСТ є експериментальним майданчиком АПН України.

Тема експерименту: Формування особистісно орієнтованого педагогічного середовища на засадах взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу.

Творча інтелектуальна праця стала важливою складовою шкільної системи. Вчителі АІСТа є авторами понад 200 наукових робіт з методики навчання і виховання, лінгвістики, історії, природознавства. Науковий ступінь кандидата педагогічних наук здобули К. Балтремус (2003),

Н. Зорька (2004), філологічних наук – Н. П’яст (2003), Т. Ткачук (2009).

Наукову естафету прийняли випускники школи: кандидатами наук вже стали В. Балтремус та Р. Криночкін; докторські дисертації (PIG) захистили А. Ботвіннік – з мікробіології (Геттингенський університет, Німеччина) та О. Гарарук – з ботаніки (Оклахомський університет, США).

Методичний досвід школи активно досліджує студентська молодь. Кожен має нагоду знайти цінні форми і прийоми виховання і навчання, аналізувати їх, відбирати і перевіряти на практиці.

Книги наших вчителів:

Олена Радомирська. Набір цифр (набір плакатів).
– Вінниця: Теза (http://www.teza.in.ua/). – 2003. – 12 стор.

Олена Радомирська. Казкарик. Зошит для розвитку навичок руки. Методичний посібник
– Вінниця: Теза(http://www.teza.in.ua/). — 2001. — 64 стор.

Олена Радомирська. Казкарик. Зошит для розвитку навичок руки
– Вінниця: Теза (http://www.teza.in.ua/). — 2000. — 32 стор.

Олена Радомирська. Зошит для письма. Прописи
– Вінниця: Теза (http://www.teza.in.ua/). — 2001. — 64 стор.

Олена Радомирська. Зошит для письма. Методичний посібник
– Вінниця: Теза (http://www.teza.in.ua/). — 2001. — 120 стор