Навчально-виховний комплекс «Школа АІСТ»: Центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Сiмейна школа
АIСТ
  • На замітку
  •  
  • Перша у Вінниці приватна сімейна школа з 1 по 11 клас.
  • Дитячий садочок (Центр розвитку дитини) з елементами системи Монтессорі (з 2 років)
  • Дитячий садочок працює з 8:00 до 18:00. Є можливість відвідувати садочок до 13:00.
  •  


Відеопривітання від Джері Мінца

Нашу сімейну школу «АІСТ» з 25-річним ювілеєм привітав старий добрий американський друг, наш «нью-йоркський українець» (так лагідно, з любов’ю називали його наші діти) Джері Мінц.

Це відеопривітання було озвучене на вчительській колегії 4 лютого 2016 року, його продивились аістята, що прилетіли-приїхали на зустріч випускників школи 6 лютого. А зараз і у вас, шановних відвідувачів нашого сайту, є можливість побачитись з ним.

Для тих, у кого є труднощі з розумінням англійської мови, пропонуємо переклад.

«Я хочу привітати «АІСТ» з 25-річною річницею. Я не можу повірити, що 25 років тому я вперше познайомився зі всіма вами.

Для мене була честь допомагати АІСТу в його лютій боротьбі за виживання. Я сподіваюсь побачити дорослих і маленьких аістят на конференції IDEC у Фінляндії. Зараз намагаюсь знайти кошти для поїздки.

І, звичайно ж, якщо вам потрібна наша допомога, - кажіть, і ми спробуємо зробити все можливе, щоб допомогти школі виживати і надалі. Аби ще через 25 років школа святкувала свій наступний ювілей».

Майже 25 років триває наша дружба з Джері. Все почалося в далекому серпні 1991 року на I Міжнародному фестивалі альтернативних шкіл.

Вже у 1993 році Джері Мінц включив нашу школу в Каталог альтернативних шкіл світу

З 1996 року він залучив нас в IDEC (Межнародні конференції з питань демократичної освіти). «АІСТ» брав участь у конференціях 1996, 1997, 2000, 2001, 2003, 2007, 2010, 2012 років.

В 1998 Джері витримав справжню боротьбу, щоб саме «АІСТ» став організатором VIII Міжнародної конференції IDEC. І з тих пір для нього існує  три ознаки успішної організації подібних мероприємств: спільне демократичне зібрання, тенісний турнір і присутність школи «АІСТ».

Якщо ви аістятко, то вас не здивують слова «тенісний турнір». З 1991 року клацання тенісного м’ячика супроводжує наше АІСТине життя. Саме теніс допоміг нашому дев’ятикласнику Сергію Степаненко заприятелювати з Джері Мінцом на Міжнародному  фестивалі альтернативних шкіл. І з легкої руки Джері теніс - найулюбленіший вид спорту в школі.

 

У нас в гостях Джері був у 1998, в 2001 році (Ювілейна конференція в «АІСТі», присвячена 10-річчю школи), в 2011 (Форум-презентація «Сімейна школа «АІСТ: 21 рік в світовому освітньому і культурному просторі»).

І зараз ми в передчутті нової зустрічі - в Фінляндії, літом 2016 року - на черговій Міжнародній конференції з питань демократичної освіти IDEC.

Ми щиро вдячні Джері за всіляку підтримку та допомогу, за дружнє плече та відданість школі.