Навчально-виховний комплекс «Школа АІСТ»: Центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Сiмейна школа
АIСТ
 • На замітку
 •  
 • Перша у Вінниці приватна сімейна школа з 1 по 11 клас.
 • Дитячий садочок (Центр розвитку дитини) з елементами системи Монтессорі (з 2 років)
 • Дитячий садочок працює з 8:00 до 18:00. Є можливість відвідувати садочок до 13:00.
 •  


Підсумки театрального сезону 2014-2015 року

В театрі повно; ложі сяють;
Партер і крісла, все кипить:
В райку і плещуть, і гукають, -
І от завіса вже шумить.

(О.С. Пушкін. Євгеній Онєгін. Глава 1. Вірш ХХ. Переклад М.Т. Рильського)

   Ці пушкінські рядки нам такі близькі, та, на жаль, вибірково.

   "В театрі повно" - це про нашу головну залу, де відбуваються наші вистави. У ній під час прем'єр завжди "повно".

   "Ложі сяють" - це хто встиг захопити стільці, інші - сидять на лавках різної вистоти (так створюємо амфітеатр). "Партер і крісла", що киплять -це публіка від 1 до 11 класу, хоч-не-хоч, мусить кипіти.

   Райок, зазвичай, всідається на підвіконнях.

   Плещуть чи ні - залежить від того, хто куди потрапив.

   А от завіса, скажемо чесно, у нас ніколи не шумить, бо її у нас нема. Рампи теж немає, лаштунки відсутні, проектори і софіти - із оласті романтичних марень.

   Поділ на сцену та глядацький зал у нас також досить умовний. Сьогодні сцена з одного боку залу, а на наступній виставі - все навпаки: сцена вже стала глядацьким залом, публіка перемістилась на протилежний бік.

   Тепер про публіку та глядачів. Колись Станіславський сказав: "Сьогодні ти Гамлет, а завтра - статист". Ця фраза Костянтина Сергійовича у нас звучить трохи по-іншому: сьогодні глядач ти, а завтра - артист. І це стосується кожного учня нашої школи.

   У цьому легко переконатись лише глянувши на афішу квітня-травня театрального сезону 2014-2015 навчального року. Там і фрагменти різноманітних п'єс, і поема в театральній інтерпретації, дитячі вірші та багато іншого. Тести українською, російською та англійською мовою.

    Розшифруємо афішу:

 1.  "Вісім люблячих жінок" (1 картина та фінал 2 дії) - грають педагоги, учениця та випускниця школи. (Фотографії, будь ласка, дивіться тут)
 2. Перша дія одноіменної п'єси Євгенія Шварца "Дракон" (грають в повному складі 10 клас та однинадцятикласник Сергій Ляшко). (Погляньте на ці голови Дракона, на мужнього Ланцелота, на Єльзу та її батька Шерманеля тут).
 3. Поема Олександра Галича "Кадіш" - семикласники чудово впорались з поетичним текстом та знаменитою піснею "Кораблик". Ось вони на світлинах.
 4. 3 клас інсценізував казку про добро, яке перемагає злі думки та вчинки.
 5. "Вірші нашого дитинства" - це, звичайно, перший клас.
 6. Випускники зуміли, маневруючи між екзаменами, консультаціями і танцювальними уроками, відрепетирувати і з блиском виступити в скетчі Віктора Ардова "Будні мистецтва". (Фото, будь ласка, дивіться тут)
 7. І, на завершення, наша гордість: 8 клас англійською мовою представив театральну версію кіномюзикла "Звуки музики". Як сказали вчителі англійської мови школи "АІСТ", вимова була чудовою, а вже музичне виконання - неперевершеним (вибачте за захват!). Чудово попрацювали як дорослі (міс Ліля, Наталя Миколаївна, Тетяна Павлівна, Лариса Володимирівна, Євгенія Михайлівна, Людмила Василівна, Оксана Василівна), так і діти. (Віримо, що ці світлини порадують читачів нашого сайту).

    Закриває театральний сезон 6 клас улюбленою казкою про дерев'яного пустуна - виставою за п'єсою Олексія Толстого "Пригоди Буратіно" (Фото, будь ласка, дивіться тут)

    На завершення статті скажемо кілька слів про оформлення. Найчастіше це малюнки дітей до вистави. Так, наприклад, 3-ій клас намалював млина, хом'яка, мишеня, ведмежа (про них розповідалось в казці). А "Звуки музики" супровождував відеоряд із знаменитого кінофільму.

    Браво нашому головному режисеру Євгенії михайлівні Амосовій!

    До нових зустрічей, до нових прем'єр в 2015-2016 навчальному році!

 

 

 

 

 

 

 

 

Расшифруем афишу:

1.                  «Восемь любящих женщин» (1-я картина и финал 2-го действия) – играют педагоги, ученица и выпускница школы

2.                  Первое действие пьесы Евгения Шварца «Дракон» (играет в полном составе 10 класса и одиннадцатиклассник Сергей Ляшко». Поглядите на эти головы Дракона , на Ланцелота, на Эльзу и ее отца Шарлеманя.

3.                  Поэма Александра Галича «Кадыш» - семиклассники отлично справились с поэтическим текстом и знаменитой песней «Кораблик». Вот они на снимках.

4.                  3-й класс сыграл инсценировку сказки о добре, которое побеждает злые мысли и поступки.

5.                  «Стихи нашего детства» - это, конечно, 1 класс.

6.                  Выпускники не побоялись, лавируя между экзаменами, консультациями и танцевальными уроками, отрепетировать и с блеском выступить в скетче Виктора Адова «Будни искусства»

7.                  И, наконец, наша гордость: 8 класс на английском языке представил театральную версию киношного мюзикла «Звуки музыки». Как сказали преподаватели английского языка школы «АИСТ», произношение было прекрасным, а уж музыкальное исполнение – восхитительным (простите за восторг!). Отлично поработали  как взрослые (мисс Лиля, Наталья Николаевна, Татьяна Павловна, Лариса Владимировна, Евгения Михайловна, Людмила Васильевна, Оксана Васильевна), так и дети.

  Закрывает театральный сезон 6-й класс любимой сказкой о деревянном шалуне   – спектаклем по пьесе Алексея Толстого «Приключения Буратино»

В заключении статьи скажем пару слов об оформлении. Чаще всего это рисунки детей к спектаклю. Так, например, 3-й класс нарисовал мельницу, хомяка, мышонка, медвежонка (о них шла речь в сказке). А «Звуки музыки» сопровождались видеорядом из знаменитого кинофильма.

 

В театрі повно; ложі сяють;
Партер і крісла, все кипить:
В райку і плещуть, і гукають, -
І от завіса вже шумить.