Навчально-виховний комплекс «Школа АІСТ»: Центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Сiмейна школа
АIСТ
  • На замітку
  •  
  • Перша у Вінниці приватна сімейна школа з 1 по 11 клас.
  • Дитячий садочок (Центр розвитку дитини) з елементами системи Монтессорі (з 2 років)
  • Дитячий садочок працює з 8:00 до 18:00. Є можливість відвідувати садочок до 13:00.
  •  


Всесвітній день пошти!!!

   Через святкування Всесвітнього дня пошти, яке відбулося 10 жовтня, життя у школі вирувало на повну. День вдався гамірним, шумним, веселим, яскравим, сповненим хорошого настрою, тепла та радості від отриманих листів. Цей настрій змінювався хіба що очікуванням і передчуттям моменту, коли власний лист-відповідь потрапить у руки і буде прочитаний тим, кому він адресований.

   Солідності і діловитості святу надавала поштова печатка (подарунок Батьківського комітету). Господарі поштового відділення школи самі створили-набрали печатку із окремих літер. А потім проштампували нею всю кореспонденцію, що пройшла через відділення. Листоноші вирішили, що Начальником печатки (Властелином печати, The Lord of the Seal) треба бути по черзі, бо всім дуже хотілось нею покористуватись. 

    П'ятикласникам, тобто листоношам АІСТиної пошти, доводилось важкувато. За короткий час їм потрібно було опанувати силу-силенну поштових наук: сортування, обробку листів і логістику (як скласти маршрут рознесення листів так, щоб він був найкоротшим, а листів було рознесено якнайбільше). Силу необхідно було економити, бо її потрібно було ого-го скільки! Листоноші рухались хитросплетеними шкільними коридорами так швидко, що складалось враження, ніби вони можуть знаходитись не менш ніж у двох місцях одночасно. Здавалось, для них не існує ні просторових, ні часових перепон!

 Всі інші АІСТята могли позмагатись із ними лише в одному - в швидкості написання листів і відповідей на отримані листи. Інна Михайлівна, класний керівник п'ятого класу, а отже, Головний почтмейстер АІСТиної пошти 2014, на бігу від одних поштових клопотів до інших, мовила: "Треба було більше марок друкувати!". Вважаємо цю фразу гарною оцінкою швидкості писання листів АІСТятами!

   Марки - це ще одна родзинка цьогорічного свята. Щороку листоноші малюють власні марки, і всі роботи об'єднані спільною темою. Наприклад: "Види пошти", "Пушкінський ліцей", "Собачка Оуні подорожує світом", "Міжнародні дні календаря ЮНЕСКО"... Цього року темою марок стала тема Міжнародного року. А 2014 рік відзначається у світі як рік кристалографії. Тому 5-класники малювали кристали. А натхнення вони черпали із фотографій кристалів води японського дослідника Масару Емото. Він вважає, що вода має здатність запам'ятовувати і передавати інформацію, а виявити, яку інформацію отримала вода, можна, створивши із краплинки кристал - сніжинку. Гарні слова народжують гармонійні красиві сніжинки. Якщо ж вода чула або бачила негатив - кристал не міг народитись.

   

   Таким чином Всесвітній день пошти вийшов гарним продовженням шкільної акції, проведеної до Міжнародного дня миру. Тоді закликали "Скажи своє слово миру". І тепер учні 5 класу допомогли АІСТятам, АІСТянам і друзям школи сказати одне одному і всьому світу своє гарне слово. І більше того, зрозуміти, що кожне сказане нами слово впливає на те, що діється з нами і навколо нас.

   Інша гарна традиція-родзинка дня пошти, яку АІСТята уже розсмакували - "Лист у майбутнє". Цього року шкільний архіваріус Ірина Сергіївна Веклій ніжно прийняла на зберігання до вказаної на конверті дати вже 17 листів у майбутнє!

   День пошти закінчився швидко, але всі ми із вдячністю дивимось на кожного, хто зробив для нас цей день таким теплим!

   Спасибі, дорогі наші листоноші-п'ятикласники! Скільки радості ви рознесли шкільними коридорами в цей день!

   Спасибі, Інно Михайлівно! Скільки Вам довелось потрудитись, аби все гарно вдалось!

   Спасибі, дітям, які намагались подарувати радість своїм друзям і написали їм гарні слова!

   Спасибі батькам, які знайшли час і написали листи своїм дітям! Це було справжнім сюрпризом! Великою несподіваною радістю! Особливо, коли лист надходив від татка! (Тати, зазвичай, чи більш зайняті, чи більш сором'язливі).

   Спасибі всім, хто думав у цей день, як порадувати інших!

   З вдячністю згадуватимемо цей день пошти аж до наступного! Його тепло зігріватиме нас! (Саме таке тепло може допомогти пережити холодну зиму!)

 Фотографії, будь ласка, дивіться тут.